Kush jemi ne

Emigrantët LGBTQI në Bologna.

Grupi MIGRABO LGBTI, është krijuar në Bolonja në vitin 2012 me qëllimin për të ndihmuar dhe asistuar personat LGBTQI (lezbike, gay, biseksualë, transeksualë, transgender, queer dhe interseksualë) të emigruar në Itali nga çdo vend i botës. Ndihma konsiston në asistencën gjatë proçesit të integrimit në vendin tonë dhe në botën LGBTQI.

Grupi përbehet nga një rrjet shoqatash që veprojnë në Bolonja dhe rrethe mbi tematikat e gjinisë dhe emigrimit.
Një shërbim thelbësor që ofron ky grup është dhe asistenca për plotësimin e kërkesës për azil në vendin tonë.
Të gjitha shërbimet e ofruara nga grupi MIGRABO LGBTI janë falas dhe gjithashtu ju garantojm anonimitetiën tuaj.

 

Mund të na shkruani në adresën e e-mailit të mëposhtme:

migrabolgbt@gmail.com

+39 339/3389448 (sms – WhatsApp)     +39 333/3556328     +39 351/0226996

 

 

Annunci

Rispondi

Inserisci i tuoi dati qui sotto o clicca su un'icona per effettuare l'accesso:

Logo WordPress.com

Stai commentando usando il tuo account WordPress.com. Chiudi sessione /  Modifica )

Google photo

Stai commentando usando il tuo account Google. Chiudi sessione /  Modifica )

Foto Twitter

Stai commentando usando il tuo account Twitter. Chiudi sessione /  Modifica )

Foto di Facebook

Stai commentando usando il tuo account Facebook. Chiudi sessione /  Modifica )

Connessione a %s...